Osobní zpověď: „Můj rok 2016 plný změn, odhodlání, slz, hrdosti a skvělých výsledků“

Rozhodnutí

Vánoce už jsou za námi a za chvilku tu máme Nový rok. Zbývá posledních pár dní, abychom se ohlédli za uplynulými dvanácti měsíci.
Pro mne, stále ještě současný rok 2016, byl velice významný. Svůj rok 2016 bych rozdělila na dvě části. Zlomovou čárou pro mě bylo ROZHODNUTÍ.
Rozhodnutí začít dělat své podnikání tak trochu jinak, moderněji. Rozhodnutí opustit svojí komfortní zónu a jít s kůží na trh. Rozhodnutí, že není důležité, co si o vás myslí druzí. Rozhodnutí překonat se a dělat i věci, které bolí, ale díky nim se budete krok po kroku posouvat dál. Dál ve svém osobním růstu a zároveň blíž ke svému cíli.

První část roku ve znamení: pohodička, jazz a hlavně žádný stres

V první polovině roku jsem si užívala relativního klidu. Z jedné strany obchod krásně frčel určitou setrvačností, ale zároveň to neznamenalo, že bych nic nedělala. V březnu jsem se zúčastnila největšího kosmetického veletrhu, kvůli kterému jsem odjela o dva dny dříve z dovolené v Alpách.
V dalších měsících jsem se stále věnovala svému obchodu, ale tradiční formou. Školení, schůzky u kávičky, promoakce, apod.  S rodinou jsme si společně užívali dovolených na lyžích a začátkem léta u moře, ale také pod stanem. Většinu svého volného času jsem trávila na zahradě našeho baráčku a večerními grilovačkami. Prostě značka „ideál“.
collagepro_2016122621233358

 

 

collagepro_2016122621305910

Nic netrvá věčně

V polovině letních prázdnin přišel zlom. Bylo to právě TO ROZHONUTÍ dělat svůj obchod JINAK.
A od té doby je vše jeden velký frčák. Pohodička a klídek skončil a já jsem v maximálním nasazení. Rozhodla jsem se jít cestou nového obchodování, kde budu muset překonávat plno překážet a hlavně své vnitřní nastavené hranice. Musím se přiznat, že začátky pro mě byly občas těžké. Ale byla jsem to já, kdo se rozhodl jít cestou: něco za něco … I slzy byly a ne jednou …
Cesta plná vlastních článků a natáčení videí. Pamatuji si ze svých školních let přímo odpor ke psaní slohových prací. A teď se chci dobrovolně pustit ke psaní textů, které budou tvořit obsah mého blogu??
Nebo odhodlání odhodit svůj ostych a začít natáčet videa?? Já s duší introverta nemůžu přece sama sebe jen tak natáčet a navíc veřejně to publikovat?? Anebo jo??

Opuštění komfortní zóny a boření dosavadních hranic

Bylo krásné léto, všichni okolo mne si ho užívali, jak se patřičně patří. Ale já měla před sebou několik papírů s vypsanými úkoly, co vše MUSÍM, abych se odlepila z místa. Ze začátku, při pohledu na to vše, mi vůbec nebylo příjemně. Začala jsem o sobě pochybovat, jestli na splnění těchto collagepro_201612270241711 úkolů vůbec mám. Pořád si to živě vybavuji. Seděla jsem na lehátku na terase obklopena zadanými úkoly, srdce mi bušilo, hlavu jsem měla sevřenou v dlaních zalitými slzami. Při tom všem jsem sbírala odvahu a kuráž postavit se novým, velkým výzvám. Než jsem se pustila do postupného odškrtávání úkolů, zamyslela jsem se a nejprve si na papír zhmotnila svoje cíle a sny letošního a příštího roku. Záměrně jsem si vše vylepila na záchod, abych měla svojí motivaci několikrát za den před očima. A pak jsem se odhodlaně pustila do akce. Začala jsem tvořit svůj první článek. K mému překvapení se mi psalo s lehkostí. Chvilkami mi připadalo, jakoby prsty do klávesnice ťukaly samy. A během pár večerů byl sepsán veškerý můj životní příběh rozdělený do pěti článků. Vše si můžete přečíst ZDE.
První úkol byl splněn:-).

„Seděla jsem na lehátku na terase obklopena zadanými úkoly, srdce mi bušilo, hlavu jsem měla sevřenou v dlaních zalitými slzami. Při tom všem jsem sbírala odvahu a kuráž postavit se novým, velkým výzvám.“

„Přidej tam více emocí!“

Ani jsem si nestihla pořádně užít ten pocit úlevy ze splněného prvního úkolu a už mě zase na hrudi tížil tlak s dalšími úkoly. Natočit čtyři přibližně pětiminutová videa. Témata mi byla doporučena, ale obsahově jsem je musela zaplnit už sama.
Podnikám 11 let, kdy jsem začínala jako studentka vysoké školy a chvíli na to ze mě byla úspěšná obchodnice a zároveň i maminka na mateřské dovolené.  Tomuto období osobně říkám, že jsem byla 3 v 1. Takže vlastně natočit video MATEŘSKÁ DOVOLENÁ JAKO PŘÍLEŽITOST K RŮSTU by neměl být problém. Vše bude vycházet z mých zkušeností. Pořídila jsem si stativ na kameru, mikrofon, sebrala kuráž a pustila se do natáčení. Kdo si toto vše nevyzkoušel na vlastní kůži, asi těžko pochopí mé pocity. Mé první pár minutové video jsem natáčela asi pět hodin v kuse. Hrůůza. Prvnímu, komu jsem se odvážila ho ukázat, byl můj manžel.  Jeho slova, že je na mě hrdý, si pamatuji dodnes. Ale vnitřně jsem cítila, že to není úplně OK. Proto jsem video přeposlala na další objektivní kritiku. Odpověď přišla druhý den: „Katko, obsah super, ale ty na mě působíš depresivně. Promiň za upřímnost. Přidej tam více emocí!“ Tyto slova byla upřímná a jsem za ně moc ráda, ale zároveň bolestivá. Po přečtení celého mailu mi slzy opět tekly proudem… Na tuto cestu jsem se dala sama a nezbývalo mi, než sebrat další vnitřní sílu a druhý den se pustit do natáčení znova. Jak se další pokus povedl, můžete sami ohodnotit ZDE.
Natáčení dalších tří videí nebylo už tak dramatické, ale stále jsem v sobě měla určité vnitřní nejistoty.

Cítíte, že je čas na změnu? Inspirujte se mými čtyřmi videi ZDE.

 

Lva nezajímá, co si o něm myslí ovce

Veškeré mé prázdninové úsilí jsem veřejně pustila „do světa“ začátkem září. V tuto chvíli bylo pro mě nejdůležitější si v hlavě urovnat základní věci. Především to, že není důležité, co si o mně myslí druzí. Vím, že se nezavděčím všem a těm, kterým se můj nový směr zalíbí, budou mými novými obchodními partnery. Zcela jsem se odpoutala od toho, jestli druzí lidé mají potřebu mě „drbat“. Naopak, na všechno, co jsem do současnosti dokázala, jsem hrdá!
Nenechala jsem se ani odradit různými podobami závisti. Přece jenom, když odhalíte své výdělky nebo začnete vybočovat z davu, ozvou se lidé, kterým se to nelíbí nebo se cítí v ohrožení.

Kdo zaseje, také sklízí

Už po pár měsících vytrvalé práce tohoto moderního obchodu začínám sklízet úrodu. Lidé se mi ozývají sami s žádostmi o schůzky a rady. Také vznikají nová obchodní přátelství s lidmi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu jako já. Ti, kteří mají velkou chuť do práce a odhodlání jít do akce na plný pecky. To mě neskutečně baví a beru to jako určité zadostiučinění porodním bolestem, kterými jsem si prošla.
Zároveň jsem hrdá i za vvystrizek-marketingov-planvýsledky společné práce s mojí novou kolegyní.  Známe se už delší dobu, ale až na základě mých videí jí napadlo mě oslovit. Hned od prvních okamžiků jsem věděla, že naše spolupráce bude plodná a pro obě to bude spíš zábava. Ani jsem po naší první schůzce nestihla dojet domů a už mi volala nápady, které bychom mohly společně zrealizovat. Je skvělá obchodnice s neskutečným tahem na branku. Také díky svému zapálení hned první měsíc spolupráce dosáhla jedné z vysokých pozic a následně druhý měsíc vše zopakovala. Vše zvládá při mateřské dovolené a peníze za první dva měsíce práce jsou také zajímavé. Naše spolupráce mě naplňuje a zároveň se obě od sebe učíme. Jsem šťastná, že mě oslovil člověk, který mě opět posouvá dál a děkuji jí za to!
Zároveň mě hřeje pocit, že svojí prací pomáhám i jiným lidem v seberealizaci, plnění jejich snů a pomocí výdělků si lidé řeší finanční potíže.

Mé jedno velké DÍKY!

Zároveň bych chtěla i poděkovat třem mužům.
Nejprve majiteli společnosti Essens za úžasnou příležitost, kterou zde všichni máme a za veškeré nezapomenutelné akce, které pro nás připravil a já měla tu čest se jich zúčastnit. A nebylo jich málo.
Po stránce mého osobního rozvoje Davidovi, který mi otevřel oči a svým přístupem k modernímu obchodu mě nutí překonávat sama sebe. Po každém rozhovoru s ním si říkám: „ To si dělá p….l?? To po mě nemůže chtít ?! To jsem nikdy nedělala!! A on to opravdu myslí vážně a já se díky němu pokaždé vyhecuji  a jdu do toho:-).
Ale největší  DÍK touto cestou posílám svému manželovi za maximální podporu, kterou v něm mám!

Pomocnou ruku nastavím i vám

Tak a toto byla moje osobní zpověď roku 2016. Už teď se velmi těším na rok 2017, protože vím, že tohle všechno byl pro mě pouze začátek. Už teď znám směr, kterým se v následujícím roce vydám a trochu prozradím i vám. Můžete se těšit na má livevidea, webináře a plno zajímavých aktivit, které mohou rozjet i vaše podnikání. Budete-li chtít …

Jestli jste podobný typ jako já, kdy rádi přijímáte nové výzvy a s odhodláním chcete bořit své dosavadní hranice, napište mi a přidejte se k nám do týmu. Za listopad 2016 jsem TOP 3 v ČR u firmy. A mé ambice tímto nekončí, naopak :-).
S plným nasazením podám pomocnou ruku i vám ;-).

netvrdim-vam-ze-to-pujde-samo-ale-slibuji-ze-to-bude-stat-za-to-katerina-pekarkova

www.katerinapekarkova.cz

 

  • Prosinec 26, 2016

Leave a Reply 0 comments

Leave a Reply:Připojte se do mé tajné skupiny  "Tým Kateřiny Pekárkové na FB!
x