Detoxikace organismu, aneb ZDRAVÍ máme jen jedno, tak si ho pojďme vážit, než bude pozdě … 😮😱

V dnešní době se stále častěji mluví o tom, proč je detoxikace organismu tak důležitá. Pro většinu lidí je už přirozené, že čas od času podstoupí nějakou detoxikaci organismu. Už nás ani nepřekvapuje, když na jaře či na podzim jsou všechny časopisy plné návodů na různé detoxikační kúry. Přesto se jen málokdy zamýšlíme nad tím, co je vlastně detoxikace organismu a proč ji náš organismus potřebuje.

Každý den detoxikujeme

Detoxikace není moderním vynálezem vědců. V lidském organismu probíhá neustálá přirozená detoxikace.

Během přirozené detoxikace se vylučováním odstraňují toxické a organismus zatěžující látky spolu s nadbytečnými látkami. Několik našich orgánů je “specializovaných” na přirozenou detoxikaci. Nejdůležitějším úkolem jater, ledvin a střev je třídění nežádoucích látek v těle, jejich dočasné skladování a následné vyloučení z organismu.

Játra mají dvě funkce. Jednou z nich je čištění protékající krve od toxických látek a druhým úkolem je produkování žluči na trávení tuků. Játra jsou schopna oddělovat látky potřebné pro organismus od škodlivých látek, filtrují z krve zbytky různých léků, chemikálií, umělých přídatných látek a jiných nežádoucích složek. Nějaký čas se v játrech zdržují, průběžně se jich však snaží zbavit přes pokožku, ledviny a plíce.

Když začneme s detoxikací, naším prvním krokem musí být odlehčení činnosti jater, neboť všechny toxické látky, které se v našem organismu nacházejí a během procesu očisty odstraňují, procházejí játry. Když jsou játra přetížená, nebezpečné toxiny se dostávají zpět do tělesných tkání.

Druhým krokem je čištění ledvin od ledvinových kamenů a písku. V ledvinách se toxiny neskladují. Častý problém s ledvinami je, že kvůli velmi nízkému příjmu tekutin se moč příliš zahustí a také to, že čistá voda tvoří pouze malé procento konzumovaných tekutin. Na to, aby ledviny mohly vylučovat toxické látky, potřebují dostatečně mokré prostředí, které můžeme zajistit jen pitím kvalitní čisté vody.

Jelikož se náš organismus neustále detoxikuje, pouhá detoxikace není proces, který musíme nastartovat my samotní. Naším úkolem je spíše pomáhat organismu, aby mohla probíhat plynulá detoxikace, protože svůj trávicí systém a tím i celý organismus neustále zatěžujeme škodlivými přídatnými látkami moderní doby.

Dopadem moderní doby, v níž žijeme, a velkému množství syntetických toxických látek, s nimiž se náš trávicí systém nikdy předtím nesetkal, jsou zácpa a různé jiné zažívací potíže. Detoxikace organismu má za cíl odstranit z organismu právě tyto nebezpečné a škodlivé látky.

Souvislost mezi stravováním a detoxikací

Kdybychom konzumovali jen kvalitní stravu výhradně z přírodních zdrojů, kdybychom se dostatečný čas zdržovali na čerstvém vzduchu, kdybychom pili dostatečné množství čisté vody a kdybychom se pravidelně pohybovali, byla by to šance, aby se náš organismus základními očistnými a ochrannými procesy sám dokázal zbavit nežádoucích toxinů.

Bohužel toto v dnešní době může být jen snem, ke kterému se dokážeme buď pouze přiblížit, popřípadě ho dosáhnout jen s velkými obtížemi, nebo vůbec ne. Právě proto je kompletní detoxikace našeho organismu naším důležitým úkolem, neboť za vlastní zdravotní stav jsme zodpovědní jen my sami. Aby byl náš zdravotní stav dobrý, bylo by ideální čas od času odlehčit náš organismus od zátěže tím, že se pár dní budeme postit a jíst lehká dietní jídla.

Bohužel, průmyslová výroba potravin, množství restaurací s rychlým občerstvením a franšízových pekáren, používání umělých přísad do jídel natolik zatěžují náš organismus toxickými látkami, že naše detoxikační orgány již nedokážou zbavit organismus od toxických látek přirozenou cestou.

Naše stravovací neřesti, uspěchaný způsob života, nezdravé stravovací návyky, příliš jednotvárná strava zatěžují náš organismus, na co organismus evolučně není připraven. I stav naší psychiky může mít vliv na fungování trávicích orgánů, díky čemuž se zvyšuje výskyt např. žaludečních vředů.

Žlučové cesty vedoucí z jater do dvanáctníku v důsledku moderního životního stylu zhrubnou, co pak zabraňuje vyprazdňování, proto nedostatek žluči nezpůsobuje potíže pouze ve střevech, ale zatěžuje i játra. Při vzniku žlučových kamenů lékaři odstraní i žlučník, a tato operace naruší proces trávení tuků.

Mnohdy by však detoxikace nebo zdravější životospráva mohla napomoci tomu všemu předejít. Správně zvolená detoxikace totiž pomáhá našemu organismu nadechnout se, odstraní z něj přemnožené parazity a v průběhu let nahromaděné toxiny. Účinnost detoxikace se objeví již za pár dní: cítíme se lehčí, zdravější a volnější.

Za nahromadění toxických látek v organismu neodpovídá jen velké množství škodlivých složek, ale může za to i nedostatek fyzické aktivity, v důsledku toho zpomalený krevní oběh, a tím i zpomalené vylučování. I proto je velmi důležité, abychom procesy detoxikace, které v našem organismu probíhají neustále, podporovaly pomocí nějakého doplňkového řešení, aby byla přirozená očista organismu efektivnější. Na to jsou nejvhodnější velmi dobré a účinné kompletní detoxikační kúry.

 

V první řadě si musíme dávat pozor na pitný režim, čili vypít denně 3 litry vody, což prakticky nevyžaduje žádné finanční investice. Každý den se alespoň půl hodiny zdržujme na čerstvém vzduchu, abychom zajistili přívod kyslíku a abychom vyčistili své plíce od toxinů.

Znečištění střev často souvisí s výskytem různých parazitů, např. střevních parazitů, jejichž přítomnost ve střevech nezpůsobuje výrazné příznaky. To, že jsme infikovaní parazity, nenaznačuje obvykle téměř nic, ale bohužel parazité nám z trávicího traktu nepozorovaně odsávají důležité živiny. Pokud se v našich střevech nacházejí paraziti, šetrnými léčbami je nedokážeme odstranit, na jejich odstranění potřebujeme účinný detoxikační program. Při sestavení každého seriózního detoxikačního programu vývojáři myslí i na odstranění parazitů z organismu.

To, že náš organismus je znečištěný toxickými látkami, po čase vyvolává i určité symptomy. Různé trávicí potíže a břišní potíže (nadýmání, zácpa, průjem, tvorba plynů, nevolnost, zvracení) mohou poukazovat na to, že naše orgány jsou příliš znečištěné. Když se u člověka projeví tyto příznaky, doporučuje se začít detoxikovat pomocí přípravků vysoké účinnosti. K tomu nám může pomoci půst, detoxikační léčivé čaje a výživové doplňky z léčivých bylinek.

Wellness průmysl se specializací na podporu zdravého stravování vyvinul kompletní kúry na rozsáhlou a efektivní detoxikaci. Kompletní detoxikaci organismu můžete dosáhnout pokud podniknete detoxikační kúru DETOX ESSENS, protože uskuteční komplexní a důkladnou očistu pomocí přípravků, které byly vyrobeny z nejúčinnějších a nejkvalitnějších přírodních surovin.

Aby přirozená detoxikace organismu mohla probíhat správným tempem a se správnou účinností, podpořme náš organismus, který namáhavě bojuje s toxickými látkami a nečistotami, detoxikační kúrou. Detoxikační kúru DETOX od ESSENS, tak jak to má v pojmenování, můžeme užívat jen jako kúru. Co je však velmi důležité: nadále se zdravě stravujme a pravidelně cvičme, čímž můžeme předejít dalším trávicím potížím.

Máte-li i vy zájem o vyčistění organismu, vyzkoušejte detoxikační kúru Essens. Zdraví máme jen jedno, tak si ho pojďme vážit, než bude pozdě …

  • Leden 19, 2017

Leave a Reply 0 comments

Leave a Reply:Připojte se do mé tajné skupiny  "Tým Kateřiny Pekárkové na FB!
x